MIS SEE ON? #1 SILIKOONID KOSMEETIKAS

Täna alustan postituste sarjaga, kus räägin põhjalikumalt koostisosadest, mida peetakse tihti kahjulikuks, kuid mida paljudes toodetes leid...

Täna alustan postituste sarjaga, kus räägin põhjalikumalt koostisosadest, mida peetakse tihti kahjulikuks, kuid mida paljudes toodetes leidub. (Sest ma olin pool ööd üleval, iluuni jäi täiega puudulikuks-ei saanud rahu. Nüüd saate aru, kui suur on mu huvi kosmeetikamaailma vastu!:D). See kirjutis on pisut pikem kui tavaliselt, sest see on osaliselt ka sissejuhatav pluss mul on hull tuhin sees praegu. Igatahes, alustan silikoonidest, sest ma olen juba pikemat aega endale meigialuskreemi otsinud ja teate, mis? Silikoonid on IGAL POOL!

Silikoone on väga palju erinevaid vorme, neid ühendeid on sadu. Kuidas ära tunda:
  •  -"siloxane" lõpp- cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane jne
  •  -"methicone" lõpp- dimethicone, phenyl trimethicone jne
Me kõik teame, et silikooni topitakse rindadesse, huultesse ja akna vahele, aga mis ülesanne neil kosmeetikas on? Neid kasutatakse selleks, et muuta tooted nahal paremini libisevaks, et nahk tunduks siidisem ja pehmem. Juuksed on paremini kammitavad, elastsemad ja läikivamad. Tasub tähele panna, et "muudab", "tundub" on näiline ning ajutine nähtus ehk probleeme peidetakse, reaalsuses on asi ikka nii nagu on. Võite seda videot ka vaadata.

Arvamused silikoonide kasulikkusest või kahjulikkusest on vastandlikud, nagu paljude ainete puhul. Toon välja kõikvõimalikud väited, mis leian. Ise otsustate, mida usute, ma püüan lihtsalt mõtteainet anda ning mingil määral selgust luua. Kuigi, võib ka juhtuda, et asi muutub palju segasemaks. Infot on internetis megapalju. Ütlen kohe ette ära, et kasutage seda, mis heaks arvate ning mis teie maailmavaatega kokku sobib. (Mina kellelgi piitsaga järgi jooksma ei hakka, et "Fuh, mis saasta sa omale peale määrid!" :D )KAHJULIK. Silikoonid moodustavad nahale kilelaadse kihi, mistõttu nahk ei saa hingata ning lämbub. "Kilekiht" lukustab enda alla niiskuse, rasu, bakterid ning higi. Higiga väljutab organism toksiine, mis pikaajalisel kokkupuutel nahaga võivad põhjustada ärritust. Silikoonid ummistavad poore. Juuksehooldustoodetes ei lase need karvale niiskust ligi ja sellepärast muutub karv aina kuivemaks ja hapramaks. Lisaks peetakse mõnda sorti silikoone ka vähkkasvajaid põhjustavaiks. 

KASULIK. Kilekiht aitab niiskust kinni hoida, see on kuiva naha puhul väga hea. Kosmeetikas kasutatavate silikoonide molekulid on liiga suured, et poore läbida või neid ummistada. Molekulide vahel on piisavalt ruumi, et  nahk saaks hingata ning kasulikud ained jõuaksid nahani, mitte ei jää selle kile peale. Paljud silikoonid on lenduvad ning ei nende struktuur ei muutu kuumenedes. Muudavad naha pinna ühtlasemaks, poore või aknearme vähem märgatavaks, siluvad kortse. 

Loomulikult, see, et midagi on lubatud müüa ning kasutada, ei tähenda, et see oleks ohutu. Üks sigaret mõjutab ka juba meie organismi. Mis mind isiklikult alati kahtlema paneb, on see, kui paanitsejad ei viita mitte ühelegi konkreetsele uuringule, andmed on justkui õhust võetud või naabrimuti käest kuuldud. Pooldajad (kes on sageli oma ala professionaalid) seevastu põhjendavad väga tihti oma seisukohti mõne reaalse allikaga. 

Kuna ma kahjuks ei ole kosmeetilise keemia professor, siis lõplikud järeldused tehke ise. Mulle isiklikult vahel tundub, et elamine on üldse tervisele maru kahjulik! Muidugi võib väga oluliseks pidada ka ainete mõju keskkonnale, aga see on juba täiesti teine teema. Mis peamine- nahk näitab ise ka väga hästi, mis talle sobib ja mis mitte.

Mida teie silikoonidest arvate?
________________________________________________________________________
Loe lisaks:
  • http://kehakeel.ee/2013/08/murgised-kemikaalid-igapaeva-elus/
  • http://www.naturalpureorganics.com/silicone.htm
  • http://www.ekk.edu.ee/vvfiles/0/kosmeetilise_keemia_6ppematerjal_kosmeetikutele.pdf
  • http://www.paulaschoice.com/cosmetic-ingredient-dictionary/definition/silicone
  • http://kjbennett.com/cosmetic-silicone-safety-fact-fiction/
  • http://online.personalcarecouncil.org/jsp/CIRList.jsp?id=6495

You Might Also Like

0 kommentaari