MIS SEE ON? #2 SLS

SLS ehk Sodium Lauryl Sulfate on laialdaselt kasutatav kemikaal, mida leidub paljudes pesuvahendites nagu šampoonid, dušigeelid, seebid nin...

SLS ehk Sodium Lauryl Sulfate on laialdaselt kasutatav kemikaal, mida leidub paljudes pesuvahendites nagu šampoonid, dušigeelid, seebid ning isegi hambapastad. Viimane tundus millegipärast mulle kahtlane, aga vaatasin järgi ja blend-a-med`is on see tõesti täitsa olemas. SLS aitab rasva lahustada ja tekitab vahtu.

SLSil on ka kaks sarnase toimega sõpra: SLES ehk Sodium Lauryl Ether Sulfate ehk Sodium Laureth Sulfate, mida peetakse veidi vähem ärritavamaks ja ALS ehk Ammonium Lauryl Sulfate, mis on sama ärritav kui SLS. Et asja veel segasemaks ajada, siis SLSi puhul kasutatakse ka nimetust Sodium Dodecyl Sulfate ehk SDS ehk NaDS.


SLS on üks kõige ärritavamaid puhastusained, mis nahahooldusvahendites üldse kasutusel on, juba 1% sisalduse juures võib see ärritust tekitada. Kasutatakse isegi ekstra nahaärritajana, et testida ärritust alandavate toodete mõju. SLS on ka verstapostiks teiste ainete ärritava mõju mõõtmisel.

SLS eemaldab nahalt kaitsva rasu- ja niiskusekihi ning kahjustab suu limaskesta. Loomulikult seostatakse seda ka vähi ning saja muu tervisehädaga. Kuna selle kemikaali kohta on läbi viidud väga palju uuringuid ja katseid, siis mina arvan küll, et mõistlik oleks seda ainet vältida. Isiklikust kogemusest võin öelda, et kui olen teadlikult valinud SLS vabad tooted, on vahe tuntav (eriti šampoonide puhul) ja nahk ei ole pärast pesu nii kiskuv ja ebamugav. 
______________________________________________________________________
Loe lisaks:
  • http://slsfree.net/
  • http://www.paulaschoice.com/cosmetic-ingredient-dictionary/definition/thickeners-emulsifiers/sodium-lauryl-sulfate
  • http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/07/13/sodium-lauryl-sulfate.aspx#_edn6

You Might Also Like

2 kommentaari

  1. Oskad sa nimetada mingeid häid šampoone ja dušigeele, mis ei sisalda seda, mida nt ise kasutad. Mingi aeg tagasi otsisin ka SLSi vabasid tooteid, aga leidus vähe kuidagi.

    VastaKustuta
  2. Lemmikuid ei ole leidnud, sest valik on tõesti väike, täitsa nõus. Avastasin just Weleda firma enda jaoks ning plaanin nende dušikreemi hoopis osta varsti, tundub täitsa okei koostis. Šampoonidest lõpetasin alles Handmade Naturals`i oma, see sobis mu nahale hästi, kuigi pesu ajal tunduvad juuksed ülitakused. Aa, ja ma ajan su otsingud veel keerulisemaks nüüd!:D Nimelt sisaldavad paljud loodustooted Sodium Coco Sulfate`i, mis pidi suht sama olema nagu SLS. Tänud sulle igatahes, panid mind otsima ja tundub, et see postitus saab varsti lisa .:)

    VastaKustuta