DR. HAUSCHKA LOOMULIKU ILU AKADEEMIA

Ühel päeval leidsin enda meilboksist Dr. Hauschka uudiskirja, mis andis teada, et alustatakse Loomuliku Ilu Akadeemia uut hooaega. Ma po...


Ühel päeval leidsin enda meilboksist Dr. Hauschka uudiskirja, mis andis teada, et alustatakse Loomuliku Ilu Akadeemia uut hooaega. Ma polnud sellisest üritusest varem kuulnudki ja see tundus väga huvitav. Talvise nahahoolduse töötoa kirjeldus oli niisugune: 

"Kas talv on muutnud su naha kuivaks, tundlikuks ja kahvatuks ning harjumuspärased hooldustooted ei poputa ega kaitse enam piisavalt? Praktilise looduskosmeetika ja nahahoolduse töötoas saad nippe, kuidas nahka külmal ajal aidata. Teeme läbi nahka tõhusalt turgutava hooldusrituaali, räägime aroomidest ja nende mõjust, tutvume nahka ja meeli hellitavate kehaõlidega ning anname nõu ilu eest hoolitsemiseks toitumise ja eluviisiga. Töötoa viib läbi Dr. Hauschka looduskosmeetik Margit Järva."


Kuigi ma ei jäänud Dr. Hauschka roosikreemiga eriti rahule, pole mu huvi selle firma vastu sugugi kadunud. Väike hirm oli sees küll, et kuidas mu nahk neile toodetele reageerida võib, sest need on kõik päris intensiivse lõhnaga. Otsustasin siiski töötoas osaleda, sest arvasin, et äkki saan midagi uut ja huvitavat teada. Vajalik oli eelregistreerimine, osalustasu oli 20 eurot ja kestvus 2 tundi. 

Esimene tund oli teooria päralt. Kosmeetik rääkis meile naha ehitusest ja vajadustest, looduse rütmidest ning Dr. Hauschka filosoofiast. Palju infot oli minu kui kosmeetiku jaoks juba teada ja pisut igav, kuid aeg-ajalt tuleb kordamine kasuks. :) Tegin ka märkmeid sellest, mida oluliseks pidasin.


Margit Järva rääkis, et tegelikult nahk ei tahagi kreeme ja pole loodud neid vastu võtma. Iidsetel aegadel said ju ka inimesed ilma hakkama. Ideaalis peaks naha rasu ja loomulik kaitsekiht olema kreemi eest. Kosmeetikatööstus aga leiutab pidevalt igasugu nippe, kuidas toimeaineid sügavamale nahka viia. Ravimtaimed siis peaksid lihtsalt ergutama naha enda tööd, et me saaksime hoida seda, mis meil on. Ja vananemine on loomulik ja isegi ilus, kui seda teadlikult teha.:)

Öösel nahk uueneb ja eritab jääkaineid. See on ka põhjus, miks Dr. Hauschkal pole klassikalist toitvat öökreemi. Rasvane kreem ei laseks jääkainetel korralikult nahale pääseda. Nende õhtune hooldus piirdub ainult puhastuse ja toonikuga. Päeval aga pole nahk aktiivne ja sellepärast võikski kreemi kasutada, et aidata nahka kaitsta. Õlidega on lugu  nii, et kuiva näonaha puhul neid pikaajaliselt kasutada ei tohiks. Samas rasuse naha puhul need pidavat just aitama rasutootmist tasakaalustada. Olen nõus, sest minu kuiva nahka õlid küll piisavalt ei niisuta. 


Mulle väga meeldis, et meie juhendaja ei teinud tavakosmeetikat maha. Mineraalõli kohta ütles ta näiteks nii kenasti, et see on elutu, ei tööta nahaga koos, ei toeta selle tegevust. Minu arvates üsna sõbralik lähenemine looduskosmeetikult! :D Aa, ja kuna just kirjutasin lõhnaainetest, jäi mulle väga hästi meelde fakt, et Damaskuse roosi eeterlikus õlis on umbes 400 lõhnaühendit!


Teine tund oli palju ägedam,  saime ise endale näohooldust teha! Proovisime puhastuspiima, puhastuskreemi (ebatavaline tehnika kasutamiseks, peab nagu patsutama-nätsutama kätega nägu, mitte masseerima), toonikut ja maski. Maski toimimise ajal tutvustati kehaõlisid. Lisaks tegime kaks korda näokompressi. Kõigepealt kuum kompress lavendliõliga ja hiljem külm sidrunheinaga. See oli tõeliselt mõnus ja lõõgastav! Võtan kuuma kompressi kindlasti kasutusele. Ei tea, kas see oli kõikidest mõnusatest aroomidest, aga öösel magasin imehästi.:)


Olen väga rahul, et seal käisin. Ma ootasin pärast terve õhtu, et nägu kiskuma hakkaks või midagi valesti oleks, aga kõik oli okei. Enamgi veel-mu nahk pole ammu-ammu nii terve ja nii NORMAAAALNE tundunud, kõik oligi tasakaalus. Tõsiselt noh, järgmisel hommikul nahk säras ja oli nii hea pehme ja mönuš! Proovin kingituseks kaasa saadud tooted ära ja võimalik, et minust saabki tõsine Dr. Hauschka fänn.

Järgmine töötuba on "Nägu kevadeks trimmi", kus tegeletakse näolihaste treeninguga. Hinnaks on 60 eurot nelja treeningkorra eest. Õnneks vist toimub ainult Tallinnas, kuhu mina hea meelega oma jalga ei tõsta. :D

You Might Also Like

0 kommentaari