EESTIS MÜÜDAVATEST ÕLIDEST

Kergeusklik nagu ma olen, lootsin ma pikaajalisest õlide kasutamisest imesid. Sest neid ju põhimõtteliselt lubatakse ka! :D Lootsin, et jus...

Kergeusklik nagu ma olen, lootsin ma pikaajalisest õlide kasutamisest imesid. Sest neid ju põhimõtteliselt lubatakse ka! :D Lootsin, et just kuiv nahk põskedel muutub normaalsemaks ja ei kisu ning saab talvel vabamalt olla. Aga seda ei ole juhtunud, minu arvates pole üldse midagi paremaks läinud tegelikult. Küll olen mänginud kogustega, kandnud õli nii kuivale kui märjale nahale, aga ikka nagu ei ole hea. Ainult seerumina kreemi alla kasutades on okei.

Ja nii ma siis oma mossitamisega jõudsin nii kaugele, et hakkasin mõtlema, kust kohast need õlid kõik üldse pärit on. Milline on nende kvaliteet? Vahepeal tundus mulle küll, et Euroopas on mingi keskladu, kust iga Eesti looduskosmeetika firma õlid tellib ja lihtsalt enda purki ümber villib ja enda firma sildi peale lööb. Seega otsustasingi firmadele kirjutada ja asja uurida. Ei tahtnud üldse huiata, tahtsin lihtsalt teada. :D

Saatsin mõnedele firmadele kirjad, milles küsisingi õlide päritolu ja kvaliteedi kohta. Kuna kirjavahetus väga isiklik polnud, mõtlesin infot ka teiega jagada. Võib-olla kedagi veel huvitab, kuidas see õlimajandus käib.


SIGNE SEEBID:
"Kuigi osad õlid on valmistatud väljaspool EU on need läbinud EU kontrolli ning kontrolli käigus on vormistatud neile vastav sertifikaat. Tegemist on kosmeetiliste õlidega.
Signe Seebid ei ole õlisid ise valmistanud, kuid alates hetkest, kui me need ümber villime, tekib toote puhtuse ja kvaliteedi vastutus meile ja seetõttu on tootel meie ettevõtte nimi."
NURME SEEP:
"Tellime oma õlid valdavalt Inglismaalt ja osa ka Pranstusmaalt.
Kvaliteet on kontrollitud, mille kohta on väljastatud sertifikaat ja mille kohta on andnud hinnangu ka terviseohutuse hindaja. Lisaks kvalitatiivsed analüüsid, mis peavad korras olema, mida käib ja kontrollib Terviseamet regulaarsetel külaskäikudel meie juurde.
Mis puudutab usaldust, siis seda nimetataksegi usalduseks vist sellepärast, et see on vabatahtlik."

JOVELY NATURALS:
 "Tänan, et huvi tundsite. Kõik õlid toome me loomulikult Eestisse sisse ja ise me neid ei pressi. Kõik õlid vastavad EU määrustele ja direktiividele ning omavad ka vastavaid serifikaate ja ohutushinnanguid. Mis puutub õlide päritolusse, siis on see sorditi erinev- nt. viinamarjaseemneõli on pärit Itaaliast, jojobaõli Argentiinast, mandliõli Hispaaniast, nisuiduõli Kanadast jne.  Iga õli valmistatakse ikka seal riigis, kus taim kasvab. Palju oleks tahta, et me Eestis nt. avokaadõli hakkaksime pressima. Sama jutt käib ka eeterlike õlide kohta.
Jovely Naturals on õlide maaletooja ning toote pudelitesse villimisega muutume automaatselt selle toote toojaks ning kvaliteedi eest vastutavaks. Õlide pressimisega ei ole meil tõesti mingit pistmist.
Loodan, et sain abiks olla. Kui peaks tekkima veel küsimusi, siis olen rõõmuga nõus neile vastama."


MOSHI:
"Tänan, et pöörasid tähelepanu asjaolule, et meil ei ole kõikidele õlidele juurde märgitud päritolumaad, parandame selle vea kindlasti lähipäevil! :)
Kõikidel õlidel on erinevad päritolumaad ja ise me ühtegi õli ei pressi. Kõikidel õlidel on olemas vastavad sertifikaadid, mis tõendavad toote õigsust, päritolumaad ja säilivusaega. Kas pakub huvi mõni kindel õli?"

LOODUSEPÄRL:
"Jojobaõli päritolumaa on Peruu. Avokaadoõli päritolumaa on Hispaania. Magusmandliõli päritolumaa on Saksamaa. Nisuiduõli päritolumaa on Suurbritannia. Porgandiõli päritolumaa on Suurbritannia.  Kõik õlid on sertifitseeritud ja vastavad EU-s kehtestatud nõuetele."


GREEN NATURE ja GAIACOSMETICS ei vastanud.

Kuidas õlid teile sobivad? Milline õli on teie nahatüübile hästi mõjunud ja mida soovitaksite?

You Might Also Like

0 kommentaari