MIS SEE ON? #6 ALKOHOL

Täna mõtlesin pisut alkoholist juttu teha. Ma arvan, et enamusele meist seostub kosmeetikas sisalduv alkohol naha desinfitseerimise ning sa...

Täna mõtlesin pisut alkoholist juttu teha. Ma arvan, et enamusele meist seostub kosmeetikas sisalduv alkohol naha desinfitseerimise ning samas ka kuivatamisega.

Alkohol toimib toodetes lahustina, on mikroobidevastane, kontrollib toote viskoossust ning annab lõhna. Nimetused, mida võiks vältida: Ethanol, Denatured alcohol, Ethyl alcohol, Methanol, Isopropyl alcohol, SD alcohol and Benzyl alcohol (kui need on ühed toote põhikomponentidest). Need on kõik väga kuivatava ja ärritava toimega ning kahjustavad naha kaitsebarjääri. Lisaks võib alkohol naharakke hävitada ning mõjuda toksiliselt.Leidsin ka kolm alkoholivarianti, mis on head või siis tunduvalt ohutumad. Need on rasvalkoholid.
  • Cetyl Alcohol- toodetakse kuidagimoodi kookosõlist. Kasutatakse selleks, et toodete koostist stabiliseerida ning suurendada näiteks nende vahutamist. Sel on ka pehmendav toime. Leidub igalpool alates huulepulgast lõpetades küünelakieemaldajaga.
  • Stearyl Alcohol- pärineb samuti kookosõlist. Toimib nii pehmendaja kui ka emulgaatorina. Leidub laialdaselt näiteks kreemides.
  • Cetearyl Alcohol- saadakse looduslikest õlidest ja rasvadest. Emulgeeriv vaha, kasutatakse selleks, et parandada toodete määritavust (salvid). 
Nii, ja siit minu dilemma. Näiteks Dr. Hauschka kreemides on nimetus "Alcohol" üks esimestest. Uurisin välja, et selle all mõeldakse etanooli. Aga see ju ärritab? Ma tean, et alkoholi kasutatakse taimetõmmiste tegemiseks ja neid omakorda kasutatakse looduskosmeetikas.  Leidsin, et lisaks aitab alkohol loodustooteid säilitada. Ja siis on olemas veel naftast saadud alkohol (etüülalkohol), mida kasutatakse tavakosmeetikas ja taimne alkohol, mis siis peaks olema looduskosmeetika jagu. LIHTNE onju!? :D


Siinkohal ütlen ka ära, et see on arvatavasti viimane postitus koostisainete teemal. Ma tunnen lihtsalt, et mul napib ikka meeletult teadmisi selles valdkonnas, kuigi ma üritan igat ainet võimalikult põhjalikult uurida. Keemia on keeruline ja ma pole sellest kahjuks kunagi hästi aru saanud. :( Kogu selle infohulga ja vastuolude peale tekib selline tunne, et peaks ise hakkama katseid tegema-usun siis, kui näen.

Koostisainete mõju pakub mulle tohutult huvi, kuid eri arvamusi on lihtsalt liiga palju ja mulle tundub, et ma ei leia iialgi seda päris tõde üles. Isiklikult tunnen küll, et mul on reaalselt abi olnud infost, mis olen leidnud, sest mu nahk tunneb end paremini ja oskan teadlikumalt tooteid valida. Näiteks SLSi ja lõhnaainete vältimine on mu nahale suur kergendus. Loodan, et ka mõni lugeja on abi saanud. :)
________________________________________________________________________
Loe lisaks:

  • https://www.truthinaging.com/review/alcohol-in-cosmetics-is-it-safe
  • http://www.ekk.edu.ee/vvfiles/0/kosmeetilise_keemia_6ppematerjal_kosmeetikutele.pdf
  • https://www.futurederm.com/2012/09/06/why-alcohol-in-skin-care-is-safe-despite-what-paula-begoun-says/
  • http://www.paulaschoice.com/cosmetic-ingredient-dictionary/definition/alcohol

You Might Also Like

0 kommentaari