ORGANISMI TURGUTAMINE

Mind on juba väga-väga pikka aega vaevanud jõhker energiapuudus, üle aasta kindlasti. Olen koguaeg väsinud ja loid, vahet pole, kui pal...


Mind on juba väga-väga pikka aega vaevanud jõhker energiapuudus, üle aasta kindlasti. Olen koguaeg väsinud ja loid, vahet pole, kui palju magan ja puhkan. Kõnnin vähe pikema maa-olen väsinud, koristan toa ära-väsinud. See teeb mind kurvaks, selline tunne on, et keha veab mind alt. Ma olen ju noor inimene, miks ma siis ei jõua olla? 

Palju aastaid tagasi proovisin organismi puhastamiseks MethodDraine Detox jooki, mida pidi vees lahustama ja mitu korda päevas jooma. Ei mäleta, et mingi erakordne mõju oleks avaldunud, kilo või paar äkki kaotasin. Võin vabalt valetada ka praegu, kevadine aeg oli, siis ikka kaal langeb. :D

Mingi aeg see talv pugisin C-vitamiini, ei andnud ka see energiat juurde. Ja siis hakkasingi lihtsalt otsima teisi variante. Praeguseks on moodustunud selline komplekt, mida olen umbes kuu aega kasutanud.


METOSEPT JA VITANORM. Need on siis nö minu ussirohud. Iuuuu, ma tean! :D Ma olen juba pikemat aega tahtnud organismi kohe põhjalikumalt puhastada, sest ma pole seda kunagi teinud. Paljas mõte parasiitidest ajab mind suht paanikasse ja seepärast niisuguse asja ette võtsingi. 

Mõlemad preparaadid on looduslikud ning sisaldavad paljusid organismile vajalikke aineid. Tasakaalustavad, neutraliseerivad ja normaliseerivad igasugu süsteeme ning väljutavad igast saasta, mis mu sees võib olla. Põhimõtteliselt siis tervendavad organismi ja hoolitsevad selle eest, et ma elaks oma kehas üksi.:D


D-VITAMIIN. Eks kõik on kuulnud, kui vajalik on talvel seda manustada. Mina seda ei ole teinud, alustasin alles siis, kui Dr. Hauschka üritusel käisin, sest too kosmeetik rõhutas ka seda väga. Tegelikult peaks juba oktoobrist D-vitamiini krõbistama hakkama. Noh, parem hilja kui leida, eks. 

Ausalt öeldes ei ole märganud ega tundnud mitte mingit muutust seoses selle vitamiini söömisega. Võib-olla peabki pikemat aega tarbima, ei tea. Samas üks tuttav hakkas juba sügisel D-vitamiini sööma ja kiidab küll, et energiat on palju rohkem olnud läbi talve. Võib-olla sõltub ka tabletist või kapslist. Ma ei ole seda teemat väga põhjalikult uurinud, et mismoodi parem on: looduslik/õli/kapsel/tablett?


MSM-PULBER. Sellest olin põgusalt kuulnud, aga ei saanud väga pihta, mis ta otstarve on. Aga kui Kairi J. sellest enda blogis kirjutas ja mainis, et tal on rohkem energiat, siis ma juba põhimõtteliselt jooksin poodi! :D 

Mina võtan seda 1-2 teelusikat päevas, tavaliselt lahustan kas vees või siis õunamahlas. Maitse on rõvedalt mõru nagu sapp, aga las olla, sest see toimib! :D Mul on tõesti rohkem energiat! Mitte, et ma nüüd enam üldse paigal ei püsiks, aga ikka tunduvalt erksam on olla. Isegi siis, kui poole ööni pidu panen ja vähe magada saan, siis täitsa toimin järgmisel päeval, mitte pole vaja diivanil vedeleda ja uneleda. :D

Ainus loogiline miinus on see, et kui enam ei tarvita, siis mõju ka pole. Ühe päeva jätsin vahele ja vana väsimus oli hetkega tagasi. Kuigi magasin öösel piisavalt ja hästi, olin terve päeva unine ja pidin tunnikeseks pikali viskama. Kasutan kindlasti edasi ja soovitan proovida.

Mis on teil aidanud energiataset tõsta ja kuidas olete organismi puhastanud? Palun jagage kindlasti kogemusi, mind väga huvitab see teema! :)

You Might Also Like

7 kommentaari

 1. D-vitamiini tasuks õlikapslitena võtta. D-pärlid näiteks, või erinevad oomega-3 kapslid, kus D-vitamiin sees (Lysi tooted on praegu nt Benu apteekides soodushinnaga).
  Aga kui jõuetus püsib, siis äkki on veres rauda vähe?

  VastaKustuta
 2. Novot, see tuttav mul võtab ka õlikapsleid-tuleb siis meelde jätta. :)
  Rauaprobleem võib tegelikult olla küll, sest seda on mul varemgi esinenud.

  VastaKustuta
 3. ma käin tiiru jooksmas või solaariumis (grillimise asemel 5-7 min max), siiani preparaate ja igasugu sapisegusid pole vaja olnud, ometi olen ka korralik unekaru enamik ajast :D vähe äkilisem liigutus on siiani aidanud.. võinoh, väike red bull ja süda puperdab kolm päeva :)

  aga õgi veiseliha, nii 1-2 korda nädalas.. Korralik rauapomm :)

  VastaKustuta
 4. Mina hakkasin jaanuarist D-vitamiini tarbima ja soovitati võtta vähemalt topeltkogus Eestis lubatud rahvusvahelist ühikut ehk 2000IU päevas. Olen nüüd nii toiminud ja tunnen, et vaikselt hakkab ikka paremaks minema. Mul oli varem vahel ikka piltlikult selline tunne, et kui midagi teen, siis vean end hammaste ja küüntega edasi ning olin võimeline igas asendis ja igal ajal uinuma. Asi läks juba ohtlikuks. Enamik arstidest, keda ma kohanud olen, paneks mulle väljanägemise järgi diagnoosiks "aneemia", aga vereproovid pole siiani seda arvamust kinnitanud. MSMi olen mõelnud juba ammu proovida ja peale seda lugemist enam edasi ei lükka.

  VastaKustuta
 5. Kõige parem on MSM pulbrit võtta apelsinimahlaga, see peidab mõruda maitse hästi ära :)

  VastaKustuta
 6. Hei! ma ei suuda kuskilt leida infot, kui pikalt Metosepti ja Vitanoli võtta tuleb, ehk sina leidsid :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ostsin need Looduspere poest, aga ei leidnud sealt infot selle kohta. Võid ise neile näiteks kirjutada ja uurida. Ise võtsingi mõlemat ühe purgi ja arvan, et see oli piisav küll.

   Kustuta