ILUANKEET #7 SILJA

SILJA (36) 1. NAHATÜÜP. Väga keeruline öelda. Segu kõigest. Talvisel ajal võib nahk laiguti väga-väga kuiv, suvisel ajal rasusevõitu ol...


SILJA (36)


1. NAHATÜÜP.

Väga keeruline öelda. Segu kõigest. Talvisel ajal võib nahk laiguti väga-väga kuiv, suvisel ajal rasusevõitu olla. Põsesarnade kohal ning silmade välisnurkades on mu näonahk ka tundlik ning reageerib sageli erinevatele toodetele kipituse, sügeluse ja punetusega. Ilmselt sobiks öelda ka, et mu nahk on vananev, aga kelle oma see noorenev oleks? :)

2. NÄOHOOLDUSRUTIIN.

Muutlik. Mõnel perioodil ainult puhastan ja niisutan. Teisel kasutan ka igasuguseid seerumeid, õlisid, ekstrakte, tulesid-vilesid. Möödunud suvel oli see esimene variant, hetkeeseisuga aga teine.

Kui ma parajasti testrikarpi tühjendada ei ürita, siis selle aasta septembrist kasutan peamiselt Paula's Choice (PC) Resist sarja näohooldustooteid-puhastuspiim, toonik, hommikul BHA-koorija ning ultra-light seerum. Õhtuti kasutan PC AHA-koorijat ning üle ühe õhtu mökerdan näole vaheldumisi Novexperti 25% C-vitamiini seerumit ja PC 1% retinoolisisaldusega ollust (seerumit?). Päevakreem on PC Resist Superlight SPF25 ning öökreemiks Physiogeli A.I.kreem, mida vahel miksin PC Hyaluronic Booster'iga. Saunas teen turbamaske.

3. MILLE JÄRGI VALID KOSMEETIKAT?

Minu valikuid mõjutab paljuski uudishimu. Mõne toote või komponendi vastu tekib huvi, loen selle kohta ohtralt arvustusi ning lõpuks valin ja katsetan. Viimasel ajal aga olen hakanud siiski rohkem valima läbiproovitud ja end varem õigustanud tooteid. Uudishimu hakkab vist ära kaduma. Peamine on, et kosmeetika ei kuivataks ega ärritaks nahka ning ei lõhnaks liiga tugevalt.

4. KÕIGE KALLIM ILUOST?

Ehk Urban Decay Book of Shadows vol 4? Kallis ja mõttetu ost. Kobakas karp lihtsalt seisab sahtlis.

5. DEKORATIIVKOSMEETIKA LEMMIKUD.

Kui brändist rääkida, siis on lemmikuteks Charlotte Tilbury tooted. Ma ei tea, kuidas või miks, aga paljud tema nime kandvad tooted on saanud minu niiöelda kategoorialemmikuteks- lemmikripsmetušš, -huulepulk, -põsepuna, -puuder, on Charlotte Tilburylt. Neid on kuidagi lihtne kasutada- ei pea eriti vaevagi nägema, aga tulemus jääb ilus ja püsiv. Ma olen isegi täiesti nõus nende toodete eest mitte just väga odavat hinda maksma. Kui valida aga ainult üks meigitoode, siis oleks see ripsmetušš.

6. KUI SUURT RÕHKU PANED JUMESTAMISELE?

Meeldiks suuremat rõhku panna. Mul on krooniline ajapuudus ning jumestamise arvelt annab ju aega kokku hoida. Ma olen väga palju ilma meigita ning ei häbene ennast, aga pisutki jumestust teeb mind ikka na-atukene kenamaks. Piisab kui kulmudki sirgu harjata ja nägu on kohe klaarim.

Pidulikul puhul üritan muidugi aega leida ja pingutan rohkem.

7. KUI PALJU JÄRGID MEIGITRENDE?

Ma vist jälgin küll, aga ei järgi. Mida trendide all üldse mõelda? Mulle väga meeldib vaadata/uurida moedemode lavameike ning ehk mingis suunas need mingil vähesel määral mõjutavad (kuigi midagi konkreetset küll ei oska kohe esile tuua). Sotsiaalmeedias levivad nn tehnilised trendid nagu kontuurimine, „strõubimine“(strobing), „klõunimine“(clowning), „tontouring“ (või-mis-asi-see-viimane-röögatus-oligi?), Angry Birds stiilis kulmud vms, on mind vähemalt siiani üsna külmaks jätnud.

8. KAS KÜLASTAD KOSMEETIKUT?

Kunagi külastasin küllaltki regulaarselt. Lemmikuks oli üks Hjeronymuse hooldus. Praeguse seisuga külastasin viimati umbes 5 aastat tagasi. Peaks ikka aega leidma. Kõigist iluprotseduuridest on minu arvates kosmeetikuseanss kõige meeldivam ja nauditavam. Kui antaks valida, et mine nüüd kas juuksuri, massööri, maniküüri, pediküüri või kosmeetiku juurde, siis ma valiks ilma igasuguse kõhkluseta kosmeetikukülastuse.

9. LEMMIK NAHAHOOLDUSTOODE.

Vesi. Kõlab ehk antud kontekstis tobedalt, aga seni kuni vett maailmas jagub, on kõik hästi.

Mul on tegelikult mõned tooted, mida olen läbi aastate soetanud ja kasutanud, aga soovitada ning garantiisid anda ma ei julgeks. Kõige pikaajalisem lemmik, mida olen ilmselt liitrite kaupa ära kasutanud on L'oreali kahefaasiline silmameigieemaldaja. Minul ta eemaldab kõik tušid ja möginad ning silma sattudes ei juhtu mu silmade ega nägemisega midagi. Aga see on paljudelt teistelt saanud ohtralt negatiivset tagasisidet - seega pole mõtet lootusi selle toote suhtes kõrgeks kujundada ainult sellepärast, et mulle sobib ja meeldib.

10. KUI ON MIDAGI OLULIST KOSMEETIKAMAAILMAGA SEOSES ÖELDA, ANNA MINNA! (Mõni huvitav/naljakas kogemus, oled tänavapildis midagi näinud, ise feilinud jne?)

Kuna minu kosmeetikahuvi sai alguse üheksakümnendatel ja üheksakümnendad on praegu küllaltki kuum teema, siis miks mitte nostalgitseda. Veidi äraspidiselt. Siin veebiarhiivis säilinud 1996.a artiklis on juttu Orto jumestuskreemist Sume: http://epl.delfi.ee/news/arvamus/uudiskreemid-ortolt?id=50726062

Ma mäletan seda-oli musta värvi potsikus, lõhnas nagu pudel halvaks läinud odekolonni ning saadaval oli tervelt üks oranži jumet andev toon.

Mind tõesti kosmeetika ja kõik sellega seonduv huvitab. Päris ausalt-ma vahel kusagil sügaval hingesopis siiski kahetsen, et ma ikkagi pole seda hobi omale mingilgi viisil ka elukutseks teinud.

You Might Also Like

2 kommentaari

  1. Põnev kas ta on ųks blogija?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Jaa, tema blogi leiad siit http://iluloba.blogspot.com.ee/

      Kustuta