LOODUSLIKUD PUHASTUSVAHENDID MAJAPIDAMISES

Olen juba mõnda aega plaaninud kirjutada toodetest, millega oma majapidamises toimetan. Looduskosmeetikat kasutan üsna pikalt ja mingi ...


Olen juba mõnda aega plaaninud kirjutada toodetest, millega oma majapidamises toimetan. Looduskosmeetikat kasutan üsna pikalt ja mingi hetk tundus loogiline ja loomulik ka muud asjad kodus keskkonnasõbralikumate vastu välja vahetada.


BIOMINERATA tooted tellisin internetist komplektina. Kui teilegi nende tooted huvi pakuvad, siis olen märganud, et teisipäeviti on neil tihti sooduspakkumisi. Hoidke silma peal! Minagi sain enda komplekti poole soodsamalt. Lisaks on tegemist kodumaiste toodetega :)

ÜLDPUHASTUSVAHEND. Ei oska midagi ette heita. Mugav pihustiga pakend ja koristamisel hea abivahend. Täitsa meeldib.

KLAASIPUHASTUSVAHEND meeldib mulle väga-väga! Natuke läheb vahule, aga klaaspinnad jätab tõesti nii puhtaks ja säravaks, et lausa lust koristada :D


VAHUSEEP kestab üllatavalt kaua, vahepeal muutus juba tüütuks :D Ei kuivata nahka, kuid minu jaoks on tal üks miinus küll. Käsi tuleb pikalt loputada, et vaht täielikult nahalt eemalduks. Olen läätsekandja ja tihtipeale läätsi peos "pestes" tekib jälle see vaht, mis pole üldse hea. Sellepärast on mul kraanikausi juures ikkagi tavaline tükiseep ka. 

WC-POTI PUHASTUSVAHEND. Käib kah, töö teeb ära. Midagi on poti puhastamiseks vaja ja iga kell eelistan seda näiteks Domestosele.

Kasutasin ka Biominerata nõudepesuvahendit. See on nüüdseks otsa saanud, aga meeldis täiega. Jättis nõud kohe krudisevalt puhtaks!  Seda on raske kirjeldada, aga see omadus on midagi uut ja isegi igatsen seda :D


SONETT tooted avastasin Biomarketist. Kui ma ei eksi, siis saab mõlemaid pakendeid kohapeal uuesti täita, et ei peaks uut pudelit ostma. Nii tuleb odavam ja muidugi ka keskkonnale parem :)

DISHWASHING LIQUID. Päris suur pudel. Valasin tühjaks saanud ja väiksemasse Pur pakendisse ümber, et oleks mugavam kasutada. Vaht püsib suht kaua, ei jää millegipoolest tavalisele nõudepesuvahendile alla.

LAUNDRY LIQUID COLOR. Sellele eelnevalt kasutasin enamasti Mayeri mingit lõhnatut pesupulbrit vist. Iga pesukord viskan ühe korgitäie masinasse ja ongi asi aetud. Kuna me erilised roka-aadud pole, siis pole ka midagi väga tugevatoimelist vaja. Olen rahul.

Veits viskab üle see sidruni-sidrunheina lõhn enamuse toodete puhul, natuke fantaasiavaene ja tüütu. Aga noh, samas see pole ka nii oluline :)

Pisut on need tooted kallimad kui tavaline keemia, aga ma ei tunne küll, et ma oluliselt vaesemaks jäin nende ostmisega.

Milliseid tooteid teie kodus kasutate?

You Might Also Like

4 kommentaari

 1. Ma kasutan ka peaaegu kõiki neid. Töötavad hästi ja on looduslikumad. Minul küll läheb vahuseep kiiresti kätelt maha. Pole täheldanud "teistkordset vahule minemist". Biomarketis saab jah oma pläskut uuesti täita. Olen ihusilmaga näinud :P. Sonett on esindatud ka Maksimarketites. Mina ostan sealt.

  VastaKustuta
 2. BioMinerata vahuseebi kohta: koostises naatriumlaurüüleetersulfaat ehk SLS. Miks on vaja seda sinna toppida? Kas koostis on ikka bio? Teiste toodete koostisosade kohta ei tea aga vahuseep sattus näppu ja pärast koostisosade lugemist veendusin, et seda brändi ei osta.
  Kasutan hoopis Earth Friendly Products tooteid - usun, et need on puhtamad ja lõhn palju parem (nt apelsin, petersell jne).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, selle SLSi pärast pettusin ise ka ja tekkisid täpselt samad mõtted :( Kahtlustan, et selle pärast mul nende läätsedega jama ongi.
   Kust neid Earth Friendly tooteid leiab?

   Kustuta
  2. www.ecotrade.ee - edasimüüjate alt leiab Stockmann, Kaubamaja ja mitmed ökopoed

   Kustuta