JUUSTEST

Millalgi sügisel tuli mul hull tuhin peale. Tahtsin enne sünnipäeva juustega midagi lahedat teha. Värvi muuta. Mõeldud-tehtud. Siniseks ma ...

Millalgi sügisel tuli mul hull tuhin peale. Tahtsin enne sünnipäeva juustega midagi lahedat teha. Värvi muuta. Mõeldud-tehtud. Siniseks ma pidin saama! :D 

2009. Siin juba veidi kulunud, algul oli peaaegu neoon-oranž.
Olen varem olnud hästi erk oranž. Täiega vinge oli!...paar nädalat, kuni ma mõistsin, et ma keerasin oma juuksed täielikult pekki ikka. Kuna mu loomulik värv on tumepruun, pidime tookord korralikult blondeerima enne. Tegime seda juuksuriga kaks korda. Järjest. :D Teise korra ajal juuksed juba venisid peas, aga ega ma ei osanud siis sellest midagi järeldada. Eniveis, jaa, värv oli äge, aga juuksed olid niiii kuivad ja katki ja rõvedad. Proovisin küll ka väga kalleid tooteid, et midagi parandada, aga ei miskit. Mis läinud, see läinud. 

2011. 
Olin mingisugust lahedat värvi igatsenud aastaid, aga teadsin, et sellel on oma hind, ja ei raatsinud enam juukseid niiviisi rikkuda. Kui aga Olaplexist rohkem rääkima hakati, hakkas ikka vaikselt plaan tekkima. Lõpuks otsustasingi asja ära teha.

Panin aja kirja. Ma ei tea miks, aga kui mul tekib soov juuksurisse minna, siis ma tahan seda KOHE. Olen paarilt tuttavalt sama kuulnud. :D Pidin päris mitu päeva kannatama, aga pidasin vastu. 

Pärast esimest juuksuriskäiku.
Ma ei olnud ise kah päris kindel, kas tahan sinist või halli või sinakashalli. Juuksur muidugi tõi mind kohe maa peale tagasi ja ütles, et ühe korraga arvatavasti asja tehtud ei saa. Lisaks teavitas ta mind, et sinine ei pruugi blondeeritud juuksel eriti kaua püsida. 

Pärast teist blondeerimist. 

Esimesel korral sai juuksed tegelikult juba päris heledaks, aga siis unustasin pilti teha. Tulemus oli üsna oranž ja nilbe, aga et ma mingi malakana ringi ei peaks käima, tõmbas ta mingi kerge tooniva värvi mulle pähe. Siis nägin ausalt välja nagu mitte midagi polekski tehtud, kohati oli sinist näha, aga no mitte see, mida lootsin. Kuna nädala pärast oli uus aeg kokku lepitud, ma ei muretsenud ja ootasin juba kannatamatult uut kohtumist.


Saingi siniseks!

Sinine püsis tõepoolest väga lühikest aega, umbes kaks nädalat. Läksin kuskil kuu pärast uuesti värvima ja siis tahtsin ikkagi hall olla. Mina oleks soovinud veelkord blondeerida, et hästi heledaks saada, kuid juuksur ei pidanud seda enam vajalikuks. 

Hallikaks pärast seda, kui sinine ära kulus.
Kuna olin üsna hele, oli mul võimalus juuksed misiganes tooni efektvärviga ise üle teha. Seega valisin sinise! Kasutasin Tonikat. Kuna sain aru, et tegemist on kõigest tooniva PALSAMIGA, mitte värviga, siis plätserdasin selle suvalt pähe, ootasin, pesin maha, tulemus oli suht ebaühtlane :D. Hakkasin otsast peale, plätserdasin uuesti ja  seekord hoolikalt Noh, väga kena sai. Kuna olin aga nii taun olnud, hakkas värv väga ebaühtaselt maha kuluma. Ja kulus rohekas-kollaseks, öakk. Aga paras mulle, ise olin loll :D

Värskelt pärast Tonikaga värvimist.
Juuksur sai suht ilusaks heledaks pärast Tonika-feili. 
Kaks teelusikat sinist efektvärvi suure koguse palsami sisse.

Juuksur püüdis asja päästa. Käisin taaskord paar korda värvimas. Olin suht tuhkblond. Ja siis tahtsin jälle värviline olla ja üllatus-üllatus - hetkel olen taaskord sinakas :D Nüüd aga segan efektvärvi kõvasti palsamiga ja olen peale kandes väga hoolikas. Saan ise reguleerida värvi intensiivsust ja varsti tahan proovida eri värve oma maitse järgi kokku segada. Järgmine plaan on ilmselt midagi helelillakat-roosakat.

Aa, mida ma tegelikult tahtsin öelda, on see, et Olaplex aitab küll blondeerimisel juukseid hoida. :D Mu juuksed on praegu kuivad ja kehvemad loomulikult kui enne neid blondeerimisi. Aga asi pole üldse nii hull, kui ilma Olaplexita oleks võinud olla. Mul on ka Olaplex no3 olemas, aga no ma olen seda vist kaks kord kasutanud ainult :/ Pikkust olen ka kaotanud, sellest on veidi kahju. Nüüd vaatan vanade piltide pealt, et enne olid vist elu pikimad juuksed ja väga kenad nägid välja. Hetkel tunduvad veidi nirud ikka. 


Üleüldse, oleks tegelikult mõistlik olnud ENNE kogu seda jamamist ja blondeerimist hakata juukseid Olaplexiga ette valmistama ja kogu heledaks saamise protsessi tasa ja targu teha. Mina olin aga tormakas ja kärsitu. Üks oluline faktor on asja juures veel - raha. Mina olen nüüdseks julgelt mitusada euri endale pähe määrinud. Fuck it, äge on küll, aga mõelge enne korralikult läbi, kui midagi sarnast ette võtate :)

You Might Also Like

2 kommentaari

  1. Nii äge! Kui blondid juuksed rohekaks-sinakaks jäävad, soovitan (samuti) Tonika palsamite seast leida endale punaka (mina kasutasin roosaka) alatooniga variant. Kuna need palsamid on päris tugeva pigmendiga, segan mõned tilgad enda palsamiga ja hoian peas. Neutraliseerib koheselt ebavajalikud toonid. Põhimõtteliselt tuleb vastandvärv valida.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Vastandvärvid aitavad tõepoolest! Kasutasin veidi lillat hoopis, sest seal ka ju punast. Väga hea nipp :)

      Kustuta